ÖSSZESÍTETT PROGRAM

 

AUGUSZTUS 25., CSÜTÖRTÖK

18:00  Előadás a könyvtárban: Tircsné Dr. Propper Valéria (Miskolc) – Magyar királynék legendás élete / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár pincéje

19:00  Városi Színház évadnyitó előadás: Skandináv lottó, r. Kolcsár József / stúdióelőadás, Vigadó Művelődési Ház, nagyterem

20:00   Borkóstoló: Zombory pincészet (Tokaj) / Borudvar

21:00  Four Bones Quartet (Budapest) / Borudvar

 

AUGUSZTUS 26., PÉNTEK

10:00  Hitélet sátor: a Manna Keresztény Egyesület, a Bonus Pastor Alapítvány és a Rebeka Missziós Központ részvételével / Márton Áron tér

11:00  Könyvtár: A csodalámpás és A róka és a gólya című mesék előadása / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár pincéje

12:00  Hagyományos termék- és őszi vásár / Gábor Áron tér

12:00  Kézműves vásár / Gábor Áron tér

13:00  Ifjúsági tér: társasjátékok, karaoké, becsületkönyv sarok, chill, óriás sakk / Gábor Áron szobor mögött

15:00  Gyermekváros: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere / helyszín: Gábor Áron park

16:00  Ifjúsági tér megnyitó / Gábor Áron szobor mögött

16:20  Ifjúsági tér: Neked mi a kézdivásárhelyi történeted? – eredményhirdetés, kiállításmegnyitó / Gábor Áron szobor mögött

17:00  Megnyitó: V. országos és nemzetközi papírszalvéta, kártyanaptár és telefonkártya kiállítás és börze a Hobbi Cserebere Klub szervezésében / helyszín: Gyűjtemények Háza

17:00  Vásárnyitó: a Tanulók Klubja mazsorettcsoportjainak és fúvószenekarának fellépése / Gábor Áron tér, színpad

18:00  Népzenei műsor: Mózsika gyermekgála / Borudvar

18:00  Előadás a könyvtárban: Tircsné Dr. Propper Valéria (Miskolc) – Erdély híres asszonyai / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár pincéje

18:30  XIX. századi piaci korkép a Nők Egyesülete szervezésében, Gyöngyös Város Bárati Köre részvételével / Gábor Áron tér

19:00  No Sugar zenekar / Gábor Áron tér, színpad

20:00  Zenélő udvar: táncház a Heveder zenekarral és az Antanténusz Egyesülettel / Borudvar

20:30  Keresztes Ildikó és zenekara / Gábor Áron tér, színpad – a KAUFLAND támogatásával

22:00  Urbanizé: Dubgrade warm-up / Urbanizé Garden, Vigadó udvara

22:30  Ganxsta Zolee és a Kartel / Gábor Áron tér, színpad – a NEXXON támogatásával

01:00  Urbanizé: Mano & Azteca / Urbanizé Garden, Vigadó udvara

03:00  Urbanizé: Dubgrade / Urbanizé Garden, Vigadó udvara

 

AUGUSZTUS 27., SZOMBAT

10:00  Hagyományos termék- és őszi vásár / Gábor Áron tér

10:00  Kézműves vásár / Gábor Áron tér

10:00  Megnyitó és főzőverseny: Pityókafesztivál / Molnár Józsiás park

10:00  Hitélet sátor: a Manna Keresztény Egyesület, a Bonus Pastor Alapítvány és a Rebeka Missziós Központ részvételével / Márton Áron tér

11:00  Gyermekváros: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere / helyszín: Gábor Áron park

11:00  Interaktív gyerekműsor: angol gyerekdalok és modern tánc a Benedek Elek Óvoda ovisainak előadásában. Betanította: Tubák Klára és Léva Emőke / helyszín: Gábor Áron tér, színpad

11:00  Könyvtár: Egy pöttyös nap és Békakirály és Vashenrik című mesék előadása / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár pincéje

11:00  Ifjúsági tér: társasjátékok, karaoké, becsületkönyv sarok, chill, óriás sakk / Gábor Áron szobor mögött

11:00  XVI. Fúvószenekarok és mazsorettek találkozója / Molnár Józsiás park, pavilon

11:30  Gyerekműsor: Játsszunk lakodalmasat! hagyományőrző műsor a Vackor Napközi Otthon ovisainak előadásában. Betanították: Bimbó Zita és Csekme Noémi / helyszín: Gábor Áron tér, színpad

12:00  Gyerekműsor: a 3-as számú napközi otthon Mókus nagycsoportja Táncra hívogató c. műsora. Betanította: Bódi Imola és Ciocoiu Erzsébet; a Manócska Napközi Otthon nagycsoportjai Én elmentem a vásárba c. műsora. Betanította: Molnár Dalma, Szakács Judit és Kovács Tünde / helyszín: Gábor Áron tér, színpad

12:00  Kiállításmegnyitó: Ácsolt- és festett ládák a Palócföldről – vándorkiállítás a Dobó István Vármúzeum gyűjteményéből (Eger) / Incze László Céhtörténeti Múzeum

13:00  Ifjúsági tér: Pokemon Go Kézdivásárhelyen / Gábor Áron szobor mögött

13:00  Utcazene: Eddy Allen (UK) / Vigadó előtti tér

14:00  Utcazene: Ego Sum / Vigadó előtti tér

15:00  Utcazene: Domination / Vigadó előtti tér

15:00   Néptáncműsor: a Vadrózsa népdalkör és a Fergettyű tánccsoport közös műsora Felcsíki fonó címen, benne felcsíki táncok és népdalok; a Vadrózsa népdalkör szólistái, Bartok Barbara, Kádár Anna, Kozma Bernadett mezőségi, kalotaszegi, udvarhelyszéki népdalokat énekelnek / Gábor Áron tér, színpad

15:30   Néptáncműsor: Gyöngyvirág néptánccsoport – Segesvár-környéki szász német tánc és felcsíki táncok, majd flashmob / Gábor Áron tér, színpad

16:00   Utcazene: Thugman és a MaSkarák / Vigadó előtti tér

16:15   Népi műsor: a Harmatfű néptánccsoport és Százlábú zenekar népi műsora / Gábor Áron tér, színpad

18:00   Metropolis / Gábor Áron tér, színpad

18:00  Előadás a könyvtárban: Tircsné Dr. Propper Valéria (Miskolc) – Boszorkányok márpedig vannak / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár pincéje

18:00  Tisztás néptáncegyüttes (Kézdiszentkereszt) / Borudvar

19:00  Pajzán meseest / Borudvar

19:30   Open stage / Gábor Áron tér, színpad

21:00  Urbanizé: Jumbo warm-up / Urbanizé Garden, Vigadó udvara

21:30   Homonyik Sándor és zenekara / Gábor Áron tér, színpad

23:00  Urbanizé: ShiveR / Urbanizé Garden, Vigadó udvara

01:00  Urbanizé: Gojira & Planet H / Urbanizé Garden, Vigadó udvara

03:00  Urbanizé: Afterparty / Urbanizé Garden, Vigadó udvara

 

AUGUSZTUS 28., VASÁRNAP

10:00  Hagyományos termék- és őszi vásár / Gábor Áron tér

10:00  Kézműves vásár / Gábor Áron tér

10:00  Hitélet sátor: a Manna Keresztény Egyesület, a Bonus Pastor Alapítvány és a Rebeka Missziós Központ részvételével / Márton Áron tér

11:00  Gyermekváros: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere / helyszín: Gábor Áron park

12:00  Utcazene: The Crazy Plumbers / Vigadó előtti tér

12:00  Ifjúsági tér: társasjátékok, karaoké, becsületkönyv sarok, chill, óriás sakk / Gábor Áron szobor mögött

12:00  Őszi vásár: zöldség, gyümölcs, hagyományos román termékek, ökörsütés a Kézdivásárhelyi Fejlődésért és Kultúráért Egyesület szervezésében / Sportcsarnok előtti tér

12:45  Utcazene: Domination / Vigadó előtti tér

13:00  Ifjúsági tér: vizeslufi / Gábor Áron szobor mögött

13:15  Utcazene: Eddy Allen / Vigadó előtti tér

14:00  Utcazene: Ego Sum / Vigadó előtti tér

14:00  Ifjúsági tér: Nézz szét – csapatjáték a Zöld Nap Egyesület szervezésében / Gábor Áron szobor mögött

14:00  Ifjúsági tér: zöld játékok a Zöld Nap Egyesület szervezésében / Gábor Áron szobor mögött

14:20  Utcazene: Bronx / Vigadó előtti tér

15:00  Utcazene: Demeter Elemér és Kudelász Gyöngyvér / Vigadó előtti tér

15:00  Népi táncok: a Datina Néptáncegyüttes és a Junii Covăsneni Néptáncegyüttes előadásában, a Kézdivásárhelyi Fejlődésért és Kultúráért Egyesület szervezésében / Sportcsarnok előtti tér

15:45  Utcazene: Sepsi Kamarazenekar vonósnégyese / Vigadó előtti tér

17:00   László Attila / Gábor Áron tér, színpad

17:30  Népzenei műsor: George Burnici fellépése, a Kézdivásárhelyi Fejlődésért és Kultúráért Egyesület szervezésében / Sportcsarnok előtti tér

18:00  Salsa a téren: a Dance & Shine táncstúdió salsa, rueda, bachata táncokból álló bemutatója, közreműködnek a sepsiszentgyörgyi és a csíkszeredai salsasok / Vigadó előtti tér

18:30  Black Velvet / Gábor Áron tér, színpad

19:00  Népzenei műsor: Amalia Chiper Iurian és a népi együttes, a Kézdivásárhelyi Fejlődésért és Kultúráért Egyesület szervezésében / Sportcsarnok előtti tér

20:00  Perkő Néptáncegyüttes / Borudvar

20:30  Stroke 69 koncert, a Kézdivásárhelyi Fejlődésért és Kultúráért Egyesület szervezésében / Sportcsarnok előtti tér

21:00  DJ Project koncert, a Kézdivásárhelyi Fejlődésért és Kultúráért Egyesület szervezésében / Sportcsarnok előtti tér

21:00   OMEGA / Gábor Áron tér, színpad – a ZARAH MODEN és NEW FASHION ajándékaként

23:00  Tűzijáték

 

ÁLLANDÓ PROGRAMOK:

08:00 – 20:00  V. országos és nemzetközi papírszalvéta, kártyanaptár és telefonkártya kiállítás és börze a Hobbi Cserebere Klub szervezésében / helyszín: Gyűjtemények Háza

09:00 – 16:00  Ácsolt- és festett ládák a Palócföldről – vándorkiállítás a Dobó István Vármúzeum gyűjteményéből (Eger) / Incze László Céhtörténeti Múzeum (csak szombaton és vasárnap)

09:00 – 17:00  Pityókafesztivál / Molnár Józsiás park (csak szombaton)

10:00 – 20:00  Hitélet sátor: a Manna Keresztény Egyesület, a Bonus Pastor Alapítvány és a Rebeka Missziós Központ részvételével – kézdiszéki alternatív keresztény tevékenységek bemutatása, közös dicsőítés, imaalkalmak, fórum / Márton Áron tér

11:00 – 15:00  XVI. Fúvószenekarok és mazsorettek találkozója / Molnár Józsiás park, pavilon (csak szombaton)

12:00 – 16:00  Utcazene / Vigadó előtti tér (csak szombaton és vasárnap)

11:00 – 18:00  Gyermekváros: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere / helyszín: Gábor Áron park (ebédszünet 14 és 15 óra között)

11:00 – 00:00  Szüret a Borudvarban: borkóstoló, népzene, szüreti hangulat

 

 

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.